Śniadanie u Tiffaniego a wakacje w Rzymie

When she was shocked. | 17 Times Audrey Hepburn Set The Bar Too High

Audrey Kathleen Ruston znana bardziej jako Audrey Hepburn urodziła się 4 maja 1929 roku a zmarła 20 stycznia 1993. Audrey jest córką holenderskiej arystokratki Elli van Heemstra i brytyjskiego bankiera Johna Rustona. W pewnym momencie ojciec dodał do swojego nazwiska drugi człon – Hapburn. W tamtym okresie również przyszła aktorka nosiła podwójne nazwisko.

Podczas II wojny światowej Audrey przebywała w Holandii i używała nazwiska matki, gdyż nazwisko ojca brzmiało zbyt angielsko. Z powodu niemieckiej okupacji, tak jak większość Holendrów, była niedożywiona. To dość negatywnie odbiło się na jej zdrowiu. Zaczęła chorować na depresję. Jednak jej stan zdrowia nie wpłyną na jej chęć niesienia pomocy partyzantom.

Audrey Hepburn and Granddaughter Emma Ferrer - Audrey Hepburn Photos - Harper's BAZAAR:

Po wojnie Audrey przeniosła się do Londynu, gdzie rozpoczęła naukę w szkole baletowej. *Po rezygnacji z baletu rozpoczęła pracę jako modelka. Właśnie w tym okresie została zauważona przez jednego z producentów filmowych. I tak od 1948 rozpoczęła racę jako aktorka. Jej kariera rozwijała się dość powoli, więc postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

I'm an introvert... I love being by myself, love being outdoors, love taking a long walk with my dogs and looking at the trees, flowers, the sky. - Audrey Hepburn:

W 1951 roku wystąpiła po raz pierwszy w roli pierwszoplanowej w filmie „ Monte Carlo Baby”. Również w tym samym roku występowała na Broadwayu „Gigi”, za tą rolę otrzymała dla najlepszej debiutantki roku. Po 6 miesiącach bardzo udanych w Nowym Jorku Audrey Hepburn zagrała z Gregorem Peckiem w filmie „Rzymskie wakacje”. Za tę nagrodę otrzymała Oscara. Audrey wyróżniała się delikatną i niewinną urodą na tle amerykańskich bogiń seksu. Dzięki temu była obdarzana niewielką sympatią nie tylko ze strony widzów, ale i reżyserów, co owocowało ciekawymi propozycjami filmowymi.

Audrey Hepburn and Gregory Peck apparently got along rather splendidly, on and off screen.:

„Rzymskie wakacje”  to opowieść o spotkaniu amerykańskiego reportera z młodą księżniczką podczas pobytu w Rzymie. Znudzona sztywnymi regułami  księżniczka postanawia uciec z pałacu i zwiedzić miasto. W ten sposób poznaje zwykłą i szarą codzienność. Szukający sensacji reporter i fotograf podążają jej śladami. Choć początkowo chciał na niej zarobić, po bliższym poznaniu zakochuje się w niej.

Audrey Hepburn - funny-face Photo:

„Rzymskie wakacje” —– >  http://www.cda.pl/video/215312e9

Audrey Hepburn in Breakfast at Tiffany's by UncleGertrudes on Etsy:

Rola w filmie „Śniadanie u Tiffaniego” przysporzyła jej niezwykłej popularności. Akcja rozgrywa się jesienią 1943 rok, narrator zaprzyjaźnia się z Holly Golightly, która nazywa go „Fred”. Oboje mieszkają w dzielnicy Upper East Side na Manhattanie. Holly jest młodą dziewczyną ze wsi, która stała się bywalczynią drogich kawiarni. Nie pracuje, ale utrzymuje się dzięki zamożnym mężczyznom, którzy zabierają ją do klubów i restauracji oraz dają jej pieniądze i drogie prezenty. Holly marzy o tym, że kiedyś jednego z nich poślubi. Nie jest ona prostytutką, ale „amerykańską gejszą”. Przyjaźń z Fredem kończy się jesienią 1944.

The perfect scent to ignite while you're putting on your favorite little black dress. http://www.marlowecandlecompany.com/shop/container-candles/little-black-dress-container/:

„Śniadanie u Tiffaniego” —-> http://www.cda.pl/video/206953f9

Audrey Hepburn, tea length wedding dress. probably already pinned this several times but it is my favorite!:

Audrey Hepburn była dwukrotnie mężatką, jej pierwszym mężem był amerykański aktor Mel Ferrer a drugim włoski psychiatra Andrea Dotti. Miała dwóch synów – Seana Ferrera z pierwszego małżeństwa i Luca Dottiego z drugiego związku. Jedną ciąże poroniła.

Audrey Hepburn... "..adore her!!!...and Tiffany's too!!! Breakfast at Tiffany's is one of my FAVORITE movies!!!-ks:

W roku 1967 Audrey porzuciła karierę aktorską i zdecydowała się występować tylko sporadycznie w filmach a w tym czasie zajęła się pracą jako ambasadorka dobrej wolni UNICEF. Mając w pamięci tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej Audrey poświęciła się pracy humanitarnej, która miała na celu pomoc głodujący dzieciom w najbiedniejszych krajach świata. Hepburn zmarła 20 stycznia 1993 roku na raka jelita, została pochowana w Szwajcarii. Za swoje zaangażowanie otrzymała w 1992 roku otrzymała Prezydencki Medal Wolności, który otrzymała od Georga’a Busha. Później otrzymała pośmiertną nagrodę Jean Hersholt za pracę humanitarną.

[Audrey Hepburn 1953] http://www.peekyou.com/blog/happy-birthday-audrey-hepburn/?utm_source=twitterutm_medium=socialutm_campaign=audreyhepburn_pinterest-05_07_2014:

W 2000 roku powstał film „Historia Audrey Hepburn” z Jennifer Love Hewitt w roli głównej.

* Niektóre źródła podają, że ukończyła szkołę baletową.

  • Zdjęcia zostały znalezione w Internecie.

.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s