wedding photography cz.I

Fotografia to zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Jest ona nierozłącznym elementem naszej codzienności. Robimy zdjęcia dosłownie wszystkiego i wcale nie musimy posiadać w tym celu jakiegoś drogiego sprzętu. Dziś fotografem jest każdy.

Sesje zdjęciowe pary młodej są jednym z ważniejszych punktów podczas całego przedsięwzięcia, jakim jest ślub i wesele. Młodzi prześcigają się w stylizacjach, pomysłach i miejscach sesji zdjęciowych. Nie mówię, że to jest złe. To na pewno dobra zabawa i świetna pamiątka na lata. Ale te zdjęcia nie zwracają szczególnie mojej uwagi, nie zapadają mi w pamięć. Bardziej interesują mnie zdjęcia zrobione niejako „przypadkowo”, gdy para młoda się nie starała. Gdy nie wciągali brzuszka, żeby lepiej wyglądać. Chodzi mi o te zdjęcia, które pełne są miłości. Pokazują prawdziwe uczucia. Ich bliskość i zaangażowanie. Oto Kika takich zdjęć i krótki komentarz. 

 :

  1. Nie wiem, czemu od kilku lat to zdjęcie jest moimnumerem 1, ale przyciąga mnie nieziemsko. Jest lekko rozmazane i nieostre. Ale ileż radości jest na twarzy tej kobiety.

 :

2. Cała sala tańczy z nami…a my oddajemy się sobie. Chyba tyle wystarczy.

generations of wedding rings, this is an amazing photo:

3. Zdaję sobie sprawę, że jest to zdjęcie stylizowane. Ale chodzi mi o to, że jest ono niezwykłe. Dłonie kilku kobiet pokazują niezwykłą więź i miłość. Panna młoda, jej matka, babcia i prababcia. Założyłam taką wersie, ale wiem, że mogą to być inne kobiety. Każda z nich ma obrączkę i pierścionek zaręczynowy. Zbiór wielkich miłości. Między matką a córką oraz tych kobiet do swoich mężczyzn. Przez lata wytrwały w miłości i noszą z dumą jej symbol. A ilu dziś ludzi w średnim wieku zapomina o tym małym symbolu.

I want a picture like this at my wedding:

4. To zdjęcie przyciągnęło mnie swoim emocjonalnym napięciem, które powstało między parą młodych. W tym momencie wydaje im się, że nie są przez nikogo obserwowani i na chwilę mogą poświęcić całą uwagę tylko sobie. Delikatny uśmiech pana młodego i wzrok skierowany na wybrankę powoduje, że na jego twarzy dostrzegam niezwykłą radość i szczęście. Ona poprzez pocałunek pokazuje swoją troskę.

5. Domyślam się, że młodzi podczas tańca, najprawdopodobniej pierwszego, zdawali sobie, że są obserwowani przez gości i fotografa, ale na tym ujęciu widać ich spontaniczność. Panna młoda ma niezwykle szeroki uśmiech i przymrużone oczy skierowane na pana młodego. Można to odczytać, jako wyraz niezwykłego spełnienia i szczęścia. Nie wykluczam, że wybranek mógł w jakiś sposób rozbawić młodą, ale dzięki temu mają niezwykłe ujęcie. Kolorystyka również sprzyja pozytywnemu odbiorowi fotografii.

 :

6. W tle widać wiele twarzy, które skierowane są na młodą parę. Mam wrażenie, że oni również zostali sfotografowani podczas pierwszego tańca. Wyrazistość pierwszego planu, rozmazane tło i barwa budują niezwykły klimat tej sceny. Pan młody mocno obejmuje swoją ukochaną, ma przymknięte oczy i usta skierowane na jej szyję. Te elementy, te gesty sprawiają, że bije od niego pewien rodzaj ciepła, które ofiarowuje swojej żonie.

7. Poza młodą parą widać na zdjęciu wiele innych tańczących par. W tle można zauważyć również fotografa, który chce uchwycić ten moment. Skoro widzimy kto zrobił to zdjęcie? Może jakiś gość, który dostrzegł wyjątkowość tego momentu? Obydwoje są na tym zdjęciu rozbawienie, roześmiani, szczęśliwi. Bardzo podoba mi się ta praca.

 

 

Zdjęcia pochodzą z Internetu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s